تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

سه شنبه های بدون خودرو 26 مرداد 1395

  سه شنبه های بدون خودرو بالاخره 26 مرداد 1395 همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به میهن، در شهر مقدس قم با کمک شینا چرخ مجری طرح دوچرخه شهری کلانشهر قم، سازمان حمل و نقل و ترافیک قم و انجمن بوم شناسی آریایی و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، با حضور بیش از 70 دوچرخه سوار جان گرفت. اما چرا اینقدر دیر. 29 دی 1394 این پویش مردمی با پیگیری انجمن بوم شناسان آریایی از طریق  محیط زیست قم و استانداری با دعوت از بزرگان قم در بلوار پیامبر اعظم قم کلید زده شد.

  یکی از اهداف هیأت دوچرخه سواری فرهنگ سازی دوچرخه سواری به عنوان ورزش همگانی و زمینه ساز سلامتی و توسعه پایدار در قم است که این پویش بهانه خوبی برای این موضوع می‌باشد. اما هرچه منتظر شدیم ببینیم  آیا ارگانهای ذی ربط کاری میکنند، آیا متولی این حرکت در قم مشخص میشود تا ما در سایه آنها شروع به ترویج فرهنگ دوچرخه سواری بکنیم، خبری نشد.

  فلسفه سه شنبه های بدون خودرو این است که یک روز مردم سعی کنند تا کمتر از وسایل شخصی استفاده کنند. نه اینکه دوچرخه سواری کنند. طی یک جلسه ای مطرح کردیم که بیایید همانند بعضی از شهرهای پیشگام این پویش، از مسئولین استانی دعوت کنیم تا سه شنبه ها با دوچرخه مقابل دوربین بیاییند تا فرهنگ سازی را با الگو سازی شروع کنیم. بیایید هر هفته یکی از ادارات متقبل هزینه های این طرح بشود و ما هم با نام همان اداره سه شنبه بدون خودرو را همایش‌وار در سطح شهر مدیریت میکنیم به گونه‌ای که همایش مقابل همان اداره به پایان برسد. اما بعضا مخالفت کردند که این پویش مردم نهاد است و دولتیش نکنید!

  به نظر کارشناسان هیأت دوچرخه سواری قم، این حرکت باید با حمایت کافی انجام شود تا پایدار بماند و به مرور زمان شاهد قبول فرهنگ استفاده از دوچرخه در بین اقشار جامعه باشیم.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 26 مرداد 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160282
 • بازدید امروز :249983
 • بازدید داخلی :27312
 • کاربران حاضر :244
 • رباتهای جستجوگر:366
 • همه حاضرین :610

تگ های برتر